رئیس ضد ترور وین پس از ناکامی در حمله به حالت تعلیق درآمد

رئیس عملیات ضد تروریسم در وین پایتخت اتریش روز جمعه به حالت تعلیق درآمد ، زیرا جزئیات بیشتر موارد امنیتی در این هفته مشخص شد Gerhard Puerstl ، رئیس پلیس وین ، در یک کنفرانس مطبوعاتی ، به عنوان بیشتر ، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: حمله جهادی که منجر به کشته شدن چهار نفر شد.

اریش زوتلر ، رئیس آژانس ضد ترور وین ، “درخواست کرده بود که از وظایف خود معلق شود”. در هنگام شورش دوشنبه شب ، اولین حمله بزرگ تروریستی در دهه های گذشته در اتریش ، یک جوان 20 ساله که قبلاً به اتهام زندان یک جنایت تروریستی با کلاشینکف در مرکز وین به سمت رهگذران آتش گشود و باعث شوک و nger.

موقعیت زوتلر با توجه به شکستهای “آشکار و غیر قابل تحمل” غیرقابل دفاع شد ، کارل نهامر ، وزیر کشور ، پس از فاش کردن اینکه فرد مسلح Kujtim Fejzulai با افرادی که در رادار سازمان بوده اند تماس گرفته است ، گفت: آژانسهای اطلاعاتی آلمان.

ظاهراً نکته ای در مورد جلسات اطلاعاتی آلمان منجر به افزایش نظارت بر فجزولایی نشده بود ، که در آن زمان برنامه رادیکالیزه سازی اتریش را آزاد می کرد و زودتر از زندان آزاد شده بود.

اوایل این هفته ، معلوم شد مقامات اطلاعاتی اتریش نیز توسط همتایان خود در همسایگی اسلواکی اخطار داده شده اند که Fejzulai در اوایل سال جاری اقدام به خرید مهمات کرده است.

خود نهامر آمده است. در روزهای پس از حمله تحت انتقاد شدید احزاب مخالف مبنی بر اینکه این شکست ها زیر نظر او رخ داده تحت فشار بود.

روز جمعه ، دولت دستور داد دو مسجد را که توسط Fejzulai رفت و آمد می کرد تعطیل کند که همه آنها مسجد “رادیکال”

دو اتریشی-مقدونی ، که توسط پلیس به ضرب گلوله کشته شد ، در آوریل 2019 به جرم تلاش برای پیوستن به گروه دولت اسلامی محکوم شد در سوریه ، اما در اوایل دسامبر به قید مشروط آزاد شد.

نهامر در اوایل این هفته گفت که فجزولایی موفق شده است “برنامه رادیکالیزه کردن” را که “شرط آزادی وی بود” “فریب دهد”.
وزیر ادغام سوزان راآب روز جمعه گفت که دفتر امور دینی دولت “از طرف وزارت کشور مطلع شد که مهاجم روز دوشنبه ، از زمان آزادی از زندان ، بارها از دو مسجد وین بازدید کرده است”.

این دو نهاد در حومه غربی وین ، یکی مسجد ملیت ابراهیم در منطقه Ottakring ، و دیگری مسجد توحید در منطقه میدلینگ.

آژانس اطلاعات داخلی BVT “به ما گفت که بازدید از این مساجد ادامه رائب گفت: “رادیکالیزاسیون مهاجم.” راآب گفت كه مربع ها به طور رسمی به این ترتیب ثبت شده اند.

در بیانیه ای از جامعه دینی اسلامی اتریش (IGGOe) آمده است كه یك مسجد رسمی ثبت شده در حال تعطیلی است زیرا قوانین “دكترین مذهبی و قانون اساسی آن” را نقض كرده است. ، و همچنین قوانین ملی حاکم بر نهادهای اسلامی.

“آزادی مذهبی چیزی گرانبها در کشور ما است که ما باید و از آن محافظت خواهیم کرد – از جمله در رده های خودمان!” رئیس جمهور IGGOe ، Umit Vural گفت.

همچنین روز جمعه ، دادستانی وین گفت که از 16 نفری که در پی این حمله دستگیر شدند ، هشت نفر از آنها بین 16 تا 24 سال مظنون به “حمایت از عامل در آستانه حمله “در حالی که شش نفر دیگر آزاد شده بودند.

با تحقیقات در سوئیس و آلمان ، تحقیقات در مورد حلقه مهاجم به همسایگان اتریش گسترش یافته است.

روز جمعه ، پلیس آلمان گفت که آنها به آپارتمان ها و دفاتر در شمال شرقی کشور حمله کرده اند که توسط چهار نفر مورد استفاده قرار می گرفت و ممکن است با Fejzulai ارتباط داشته باشند.

“اعتقاد بر این است که دو نفر از این افراد مظنون به ضارب در ژوئیه سال 2020 در وین ، “آژانس جنایی فدرال آلمان گفت.

دادستان ها در سوئیس تأیید کردند که دو مرد 18 و 24 ساله سوئیسی که روز چهارشنبه دستگیر شدند ، قبلاً اهداف پرونده های جنایی تروریسم بوده اند .

همچنین بخوانید | پس از حملات فرانسه ، اتریش ، سطح تهدید تروریسم در انگلیس به “شدید” افزایش یافت