شمار حملات تروریستی وین به 5 رسید ، وزیر اتریش “تروریست اسلامگرا” را مقصر می داند

پنج نفر در وین پس از تیراندازی چندین فرد مسلح در قسمت مرکزی شهر در روز دوشنبه (به وقت محلی) کشته شدند . بعداً پلیس یکی از مهاجمان را به قتل رساند در حالی که دیگران همچنان مظنون به فرار هستند.

یک وزیر دولت اتریش حمله تروریستی وین را اقدام “تروریست اسلامگرا” خواند. طبق رسانه های محلی ، مهاجم 20 ساله ای که توسط پلیس کشته شد ریشه آلبانیایی داشت اما در وین متولد و بزرگ شد. وی یکی از 20 اسلامگرای اتریشی بود که می خواستند به سوریه سفر کنند.

افراد مسلح به شش مکان حمله کردند و همه در نزدیکی مسکن خیابان اطراف کنیسه مرکزی در وین بودند.

صدراعظم سباستین کورز این حمله را “حمله تروریستی دافعه” توصیف کرد. این حمله در وین چند روز پس از حمله تروریستی دوم در فرانسه در چند وقت اخیر صورت گرفت که در آن زنی در داخل یک کلیسا سر بریده شد و دو نفر دیگر نیز کشته شدند. در این حمله به شدت مجروح شده اند.

وزیر کشور اتریش ، کارل نهامر ، به مردم هشدار داد که از مرکز شهر دور نشوند و افزود که بررسی های مرزی در حال تقویت است و بچه ها دیگر نیازی به حضور در مدرسه در روز سه شنبه ندارند.

“نهامر گفت:” ما حمله دیروز حداقل یک تروریست اسلامگرا را تجربه کردیم ، وضعیتی که برای دهه ها مجبور نبودیم در اتریش زندگی کنیم.

“اتریش برای وی گفت: “بیش از 75 سال یک دموکراسی قوی ، یک دموکراسی بالغ ، کشوری که ارزش ها و حقوق اساسی آن با آزادی بیان ، حاکمیت قانون و همچنین تحمل در همزیستی انسانی مشخص شده است ، بوده است.” “حمله دیروز حمله فقط به این مقادیر است.”

من با نگرانی شدید حملات خشونت آمیز ترور در وین را دنبال می کنم ، یکی از مقرهای سازمان ملل متحد.

من این حملات را با شدیدترین حالت محکوم می کنم و همبستگی @ سازمان ملل با مردم و دولت اتریش را مجددا تأیید می کنم. https://t.co/WQfbKhsMg6

— آنتونیو گوترش (antonioguterres) 3 نوامبر 2020

“ما چندین واحد ویژه را گرد هم آورده ایم که اکنون در جستجوی تروریست های فرضی هستند. بنابراین محدودیتی ندارم او پیش از این به پخش کننده ORF گفت.

وزیر همچنین گفت که مهاجمان “بسیار مجهز به سلاح های خودکار بودند” و “از نظر حرفه ای آماده شده اند”. مایکل لودویگ ، شهردار وین ، به ORF گفت که 15 نفر در بیمارستان های وین تحت درمان هستند و حال 7 نفر وخیم است.

رهبر جامعه یهودی ، اسکار دویچ در توییتر خود گفت که مشخص نیست آیا کنیسه وین و دفاتر مجاور وین هدف قرار گرفته بود و می گفت که در آن زمان بسته شده اند. . جشنهای عالی جشنواره ، کنفرانس سیناژ در شهر Seitenstettengasse als auch das Bürogebäude an der selben Adresse zum Zeitpunkt der ersten Schüsse nicht mehr در Betrieb und geschlossen waren. 1 /

– Oskar Deutsch (DeutschOskar) 2 نوامبر 2020

این حمله ساعاتی قبل از وقوع یک قفل جزئی اتفاق افتاده بود ، به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا ، با بستن رستوران ها ، کافه ها و هتل ها و محدودیت در حرکت شبانه.

مقامات هیچ منفی ارائه ندادند اشاره به هویت مهاجمان یا دلیل حمله.

کورز به ORF گفت: “ما واقعاً هنوز نمی توانیم در مورد پیشینه چیزی بگوییم.” “مطمئناً نمی توان زمینه ای ضد یهودی را منتفی دانست.”

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، که طی هفته های اخیر شاهد دو حمله مرگبار با چاقو در پاریس و نیس بوده است ، بیانیه ای صادر کرد و ابراز شوک و اندوه کرد.

(با ورودی های رویترز)