خشونت علیه پزشکان عراقی افزایش می یابد زیرا موارد ویروس کرونا باعث افزایش

طارق الشيباني ، پزشك عراقي ، به جز ده نفر از بستگان يك بيمار ، كه به تازگي جان خود را از دست داده بود ، چيزهاي ديگري را فراتر از قدرت در زمين به خاطر مي آورد. کوید -19 ، او را بیهوش لت و کوب کرد.

حدود دو ساعت بعد مدیر 47 ساله بیمارستان الامال در جنوب شهر نجف در کلینیک دیگری با کل ضربات در بدن از خواب بیدار شد.

چند هفته پس از حمله 28 اوت ، شیبانی در خانه خود در كوفه گفت: “همه پزشكان ترسیده اند.” “هر بار که یک بیمار می میرد ، همه ما نفس خود را حفظ می کنیم.”

او یکی از بسیاری از پزشکان است که تلاش می کند کار خود را انجام دهد زیرا موارد Covid-19 در عراق به شدت افزایش می یابد.

آنها در حال کار در یک سرویس بهداشتی هستند که به دلیل سالها درگیری داخلی و کمبود بودجه در معرض نابودی قرار گرفته است ، و اکنون با تهدید بیشتر حمله فیزیکی توسط خانواده های داغدار و ناامید روبرو هستند.

رویترز با هفت پزشک صحبت کرد ، از جمله رئیس انجمن پزشکی عراق ، که الگوی رو به رشد حمله به کارکنان پزشکی را توصیف کرد. از زمان ابتلا به بیماری همه گیر Covid-19 ده ها مورد اتفاق افتاده است.

در همین حال ، سازمان ملل هشدار داده است که ممکن است همه گیری در عراق از کنترل خارج شود.

مقامات بسیاری از اقدامات قفل را لغو کرده اند ، به رستوران ها و عبادتگاه ها اجازه بازگشایی می دهد ، اما آنها مرزهای زائران را پیش از سفر بزرگ مسلمانان شیعه که به طور معمول میلیون ها نفر را به جنوب کشور می کشاند ، بسته اند.

عراق چندین هزار مورد جدید را ثبت کرده است ویروس کرونا ویروس هر روز ، و مجموع اکنون بیش از 300000 نفر است.

بیش از 8000 نفر جان خود را از دست داده اند ، تعدادی که بعضی از پزشکان می ترسند به شدت افزایش یابد ، کارگران مراقبت های بهداشتی در خط مقدم را تحت فشار شدید و در بعضی موارد در معرض خطر جسمی قرار می دهند .

وزارت بهداشت بلافاصله به درخواست اظهار نظر در مورد وضعیت COVID در عراق و شکایات پزشکان در مورد تهدید به خشونت پاسخ نداد.

‘من از خودم متنفرم. ‘

شیبانی ، که هنگام پخش آنلاین تصاویر دوربین های مداربسته ، ضرب و شتم وی ویروسی شد ، گفت: میلیارد بیمار متوفی کارکنان خود را مسئول مرگ دانست. وی گفت که نمی داند این فیلم چگونه به دامنه عمومی رسیده است.

بیمار در شرایط بحرانی به بیمارستان رسیده بود.

“من از خودم متنفرم و از روزی که تبدیل شدم متنفرم. دکتر در عراق. ” “آنها بیمار را در آخرین مراحل خود آوردند و او درگذشت ، و آنها می خواهند كه سیستم بهداشت مسئولیت آن را به عهده بگیرد.” بیماران مریض و پرسنل بیمارستان رو به افزایش هستند.

در طی بازدید اخیر از بیمارستان شیبانی ، که یک مرکز جداسازی ویروس کرونا است ، خبرنگاران رویترز دیدند که بستگان بیماران Covid-19 بدون پوشیدن کامل از بخش وارد و خارج می شوند. همانطور که تصور می شود تجهیزات محافظتی دارند.

برخی فقط ماسک صورت برای جراحی استفاده می کردند.

عراق با یک نیروی تخلیه شده از پزشکان و پرستاران در حال مبارزه با همه گیری است.

در سال 2018 ، بر اساس برآوردهای رسمی ، 2.1 پرستار و ماما در هر هزار نفر داشت ، در حالی که اردن 3.2 و لبنان 3.7. 0.83 پزشک در هر هزار نفر داشت ، در حالی که برای مثال همسایه اردن دارای 2.3 بود.

همچنین کمبود قابل توجه دارو ، اکسیژن و تجهیزات پزشکی حیاتی نیز وجود دارد که نتیجه سالها کم هزینه بودن است. >

بسیاری از پزشکان جوان می گویند که بیش از حد کار کرده اند و هر روز شیفت 12-16 ساعت را انجام می دهند ، به این معنی که احتمالاً در تجویز و درمان اشتباه می کنند. پزشکان به رویترز گفتند برخی برای تحویل برخی داروها عقب گرد می کنند.

وزارت بهداشت بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

دولت نذر اقدام عبدالامیر حسین ، رئیس انجمن پزشکی ، گفت که نخست وزیر مصطفی الکاظمی حملات علیه کادر پزشکی را محکوم کرده و قول داده است که از عاملان این امر پاسخگو باشد.

این حملات در ماه های اخیر افزایش یافته است. . وی گفت که انجمن وی نمی تواند همه آنها را ردیابی کند ، اما این موارد شامل آزارهای لفظی و جسمی و حتی چاقوکشی است.

شیبانی شکایتی را به پلیس ارائه کرد ، اما او گفت که از طرف افرادی که ضرب و شتم می کنند تهدید شده است. شیبانی بلند شد تا پرونده را رها کند.

شیبانی گفت: “آنها ممکن است به من یا خانواده ام حمله کنند” و افزود که او دیگر خانه اش را تنها ترک نمی کند.

پزشکان می گویند دولت این کار را نکرده است به اندازه کافی اقدام جدی برای محافظت از آنها در برابر خشونت ، که سالها حتی قبل از همه گیری با آن روبرو بوده اند ، انجام داده است.

وزارت بهداشت روز شنبه در بیانیه ای گفت که بخش قانونی خود را برای تشکیل پرونده های قضایی علیه کسانی که به کارمندان بهداشتی و همچنین به پزشکی که در معالجه بیماران کوتاهی کردند حمله کردند.

طبق گفته انجمن پزشکی ، از سال 2003 که نیروهای تحت رهبری آمریكا رئیس جمهور صدام حسین را سرنگون كردند ، حداقل 320 پزشك كشته شده اند. در طی سالها خشونت فرقه ای و شورش های اسلامی.

هزاران نفر دیگر ربوده شده اند پزشکان و فعالان حقوق بشر می گویند این کشور چنان ضعیف است که نمی تواند مهاجمان پزشک را به محاکمه بکشاند ، به ویژه اگر آنها از یک قبیله قدرتمند باشند یا از یک شبه نظامی باشند.

“دولت نمی تواند از پزشکان در برابر قبایل محافظت کند. دکترها سرانجام پرونده ها را رها می کنند زیرا آنها تهدید می شوند. “حسین گفت ، وی افزود که او اغلب از سران قبایل می خواهد که در صورت تهدید شدن پزشک ، مداخله کنند.

پزشکان در ماه های گذشته اعتصاب کرده و نسبت به این موضوع اعتراض کردند. آنها می گویند بی عملی دولت در مورد حملات است.

عباس علاالدین ، ​​27 ساله ، پزشکی در بغداد که هفته گذشته توسط خانواده یک بیمار که به دلیل بیماری Covid-19 درگذشت ، مورد تعرض قرار گرفت ، گفت که وی در حال درخواست پناهندگی است.

“وضعیت اینجا غیرقابل تحمل است.”