پرداخت پول فولکس به قربانیان رژیم برزیل بحث در مورد عدالت

را مجدداً آغاز می کند ؟ 5z6PCE2juv_KJqAWHQA2izoxlBqpq7o5 “class =” ff-og-image-inserted “>

سی و پنج سال پس از پایان دیکتاتوری نظامی برزیل ، قتل و شکنجه های اعمال شده توسط رژیم عدالت کمی داشته است – اما یک معامله بی سابقه برای خودروساز فولکس واگن برای پرداخت خسارت برای همکاری با پلیس مخفی می تواند صفحه جدیدی را تغییر دهد.

به دلیل قانون عفو ​​عمومی که در سال 1979 توسط دولت نظامی (1964-1985) تصویب شد ، هیچ کس تاکنون به دلیل نقض حقوق بشر توسط رژیم ، که در “یکی از تاریک ترین فصل های جنگ سرد” مظنونان “خرابکار” چپ را ربوده ، شکنجه و کشته است ، محکوم شده است.

بنابراین لحظه ای نادر از عدالت بود که فولکس واگن روز چهارشنبه اعلام کرد که یک قرارداد تاریخی با دادستان های ایالت و فدرال در براد امضا کرده است azil برای پرداخت 36 میلیون ریال (6.4 میلیون دلار) غرامت برای سهم خود در جنایات آن دوران پرداخت خواهد کرد.

کارگران سابق واحد برزیلی خودروساز آلمانی و خانواده های آنها می گویند دفتر امنیت شرکت با پلیس مخفی همکاری کرده است برای شناسایی مخالفان چپ مشکوک و رهبران اتحادیه ، که سپس بازداشت و شکنجه شدند.

ادعاهایی که توسط دادستان های برزیل در سه پرونده جداگانه در دست بررسی بود ، به طور گسترده ای توسط یک بازبینی مستقل به سفارش این شرکت در 2016.

فولکس واگن یکی از بیش از 120 شرکت درگیر جنایات رژیم است ، طبق کمیسیون حقیقت ملی برزیل ، که برای تحقیق در مورد جنایات دوران دیکتاتوری تاسیس شده است.

دیگران شامل جانسون و جانسون ، فایزر ، اسو ، تگزاکو و پیرلی است.

پروودنته ملو ، وکیل دادگستری و عضو سابق کمیسیون عفو ​​برزیل گفت: “فقط فولکس واگن نبود که در آزار و اذیت کارگران در برزیل نقش داشت.” در دوران دیکتاتوری جنایاتی که تز دکترای خود را در مورد همکاری شرکتها با رژیم نظامی نوشتند.

وی به خبرگزاری فرانسه گفت: “ما بسیاری از شرکتهای دیگر نیز داریم که باید مورد تحقیق قرار گیرند ، هم برزیلی و هم چند ملیتی.” >

برخی از افراد در برزیل اظهار امیدواری کردند که توافقنامه فولکس واگن فقط آغاز کار باشد.

“هر وقت می شنوی غیرممکن است که کسی را به خاطر جنایات دیکتاتوری بازخواست کنی ، این را بخاطر بسپار” فرناندا ملکیونا ، نماینده کنگره ، با توئیت پیوندی به داستان فولکس واگن.

“آیا شرکت های بیشتری را به” mea culpa “ملحق خواهیم کرد؟ این امر با وقار و تاریخی خواهد بود. “دادستان روزنامه نگار و نویسنده Xico Sa در توئیتر نوشت.

دادستان هایی که این معامله را منعقد کردند ، در بیانیه اعلام شده به همان اندازه اشاره کردند.

” این در سابقه ندارد. آنها گفتند که تاریخ برزیل و اهمیت زیادی در ارتقا justice عدالت انتقالی در برزیل و سراسر جهان دارد.

“غیرممکن است بدون کشف کامل واقعیت ، پرداخت غرامت به قربانیان ، صفحات شرم آور تاریخ ما را ورق بزنیم. (و) پاسخگویی به افرادی که مرتکب نقض شدید حقوق بشر شده اند … متأسفانه ، برزیل هنوز از این نظر باید مسیری طولانی را طی کند. “

مقابله با بولسونارو >

برزیل طبق کمیسیون ملی حقیقت حقیقت ، هنوز هم با سوusesاستفاده های رژیم نظامی ، که مسئول شکنجه حدود 20،000 نفر و قتل یا ناپدید شدن حداقل 434 نفر بود ، کنار می آید.
تعداد قربانیان کمتر از رژیم های نظامی دیگر در آمریکای جنوبی مانند شیلی (3200 کیلوگرم) است هدایت می شود) یا آرژانتین (طبق گفته گروه های حقوق بشری 30000 نفر).

اما شامل صدها قربانی کشته شده در ناآرامی های دوران ، از جمله درگیری های زمینی و کشتارهای بومی نیست.

معامله فولکس واگن با توجه به اینکه رئیس جمهور برزیل از زمان روی کار آمدن در سال 2019 به دنبال بازنویسی حافظه ملی دیکتاتوری بوده است ، اهمیت بسیار بیشتری داشت.

رهبر راست افراطی ، یک کاپیتان ارتش در دوران دیکتاتوری ، با گفتن اینکه اشتباه رژیم شکنجه به جای کشتن مخالفان خود بود ، بحث و جدال ایجاد کرد.

وی همچنین کارلوس اوسترا ، شکنجه گر دهه 1970 را “قهرمان ملی” خواند و سال گذشته نیز بزرگداشتهای کودتای 1964 را بازگرداند. دیکتاتوری را نصب کرد.

ملو گفت: “حل و فصل VW” در لحظه ای از این دست ، که در آن شاهد عقب نشینی در دموکراتیک سازی کشور هستیم ، وزن زیادی دارد “.