او را رأی دهید: رئیس جمهور آمریكا هنگام احترام به عدالت روت بادر گینسبورگ

رئیس جمهور دونالد ترامپ روز پنجشنبه در حالی که از دیرهنگام دیدار می کرد ، توسط مردم در نزدیکی مورد استقبال قرار گرفت تابوت پرچم دار روت بدر گینسبورگ در دادگاه عالی در خارج از دادگاه عالی ایالات متحده.

ترامپ با پوشیدن ماسک صورت سیاه و همراهی بانوی اول ملانیا ترامپ ، در نزدیکی تابوت ساختمان دادگاه مرمر در میان شعارهای “او را رأی دهید.” این لحظه برجستگی عمومی را برجسته کرد که مرگ گینسبورگ پیش از انتخابات ریاست جمهوری در 3 نوامبر رخ داده است.

رئیس جمهور جمهوری خواه ، که از زمان روی کار آمدن در سال 2017 ، دو گزینه عالی دادگاه را نصب کرده است ، گفته است که رونمایی خواهد کرد آخرین انتخاب وی در روز شنبه ، یک هفته پس از مرگ عدالت 87 ساله در 18 سپتامبر.

تصمیم او برای حرکت سریع به جای یک نفر فقط شش هفته قبل از انتخابات خطوط نبرد جدی بین جمهوری خواهان را ایجاد کرده است و دموکرات ها ، و در حالی که ترامپ به دنبال انتخاب مجدد در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا که منجر به کشته شدن بیش از 200000 نفر در ایالات متحده و نابودی اقتصاد شد ، به دنبال کاخ سفید است ، تغییر شکل داد.

گینزبورگ ، منصوب رئیس جمهور دموکرات بیل کلینتون در سال 1993 نمادی برای لیبرال ها بود ، به ویژه با افزایش محافظه کاری دربار. مرگ وی باعث ایجاد فشار مجدد از سوی دموکرات ها برای جلب مردم به مراکز رای گیری در ماه نوامبر و سرازیر شدن کمک های تبلیغاتی در انتخابات شده است.

ترامپ اعتراضات را رد کرد.

“من فکر می کنم این فقط شعار سیاسی. بعداً او به خبرنگاران به سختی می توانستیم آن را بشنویم.

سخنگوی کاخ سفید ، کیلی مک انانی این شعارها را “وحشتناک و بی احترامی” خواند.

رقیب انتخاباتی ترامپ ، جو بایدن ، دموکرات ، احترام خود را به گینزبورگ روز جمعه در پایتخت ایالات متحده ادای احترام خواهد کرد.

پس از دو روز نمایش عمومی در دادگاه ، گینسبورگ روز جمعه اولین زنی خواهد بود که در ایالت دروغ می گوید در پایتخت آمریکا وقتی تابوت او در تالار ملی مجسمه سازی قرار می گیرد.

قبل از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور در سال 2016 ، گینسبورگ از او انتقاد علنی کرد و در یک مصاحبه او را “جعلی” خواند. ترامپ با نوشتن اینکه “ذهن گینسبورگ شلیک شده” در توییتر پاسخ داد. وی بعداً عذرخواهی کرد و گفت از اظهار نظرهای “نادرست” پشیمان است.

رئیس جمهور از زمان مرگ وی رفتارهای محترمانه ای را در مورد اظهارات خود در مورد گینسبورگ حفظ کرده است ، اما او انتقاداتی را از دموکرات ها به دلیل عدم احترام به خواسته او برانگیخته است. ، گزارش شده است که در بیانیه ای به نوه اش حکم داده شده است که رئیس جمهور بعدی جایگزین وی شود.

همچنین بخوانید | دو افسر پلیس در میان اعتراضات لوئیزویل بر سر حکم Breonna Taylor تیراندازی کردند
همچنین بخوانید | دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده می گوید ممکن است دستورالعمل های سختگیرانه FDA برای واکسن ویروس کرونا را مسدود کند