رأی دهندگان جو بایدن را در مورد ویروس ، دونالد ترامپ در مورد اقتصاد

رأی دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده با بحران بهداشت عمومی و اقتصاد زخمی روبرو شدند ، اما هیچ یک از کاندیداها به عنوان گزینه مشخص برای اداره هر دو نفر ظاهر نشد به گفته AP VoteCast.

تعداد بیشتری از رای دهندگان – چه در سراسر کشور و چه در مناطق مهم نبرد – گفتند که جو بایدن ، معاون رئیس جمهور سابق بهتر می تواند بیماری همه گیر ویروس کرونا را کنترل کند ، که بیشترین نگرانی برای حدود 4 از 10 رای دهنده است. اما دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، بایدن را در مورد این سوال که چه کسی بهتر است برای احیای اقتصادی محاصره شده توسط نزدیک به 11 میلیون از دست دادن شغل و مشاغل کوچک که زمستان تاریک را خیره می کنند ، بهتر است. از هر 10 رای دهنده ، 3 نفر در سطح ملی اقتصاد را به عنوان مهمترین مسئله رتبه بندی می کردند.

نگرانی های رقابت بر رقابت بین ترامپ و بایدن حاکم بود ، که روز سه شنبه با نامزدهای قفل شده در مسابقات تنگ در سراسر ایالت های میدان جنگ به پایان رسید. بایدن هشدار داد که اقتصاد هرگز نمی تواند به طور کامل بهبود یابد ، مگر اینکه ویروس کرونا برای اولین بار مهار شود و مشاغل بتوانند مجدداً بازگشایی شوند. ترامپ استدلال کرد که اقتصاد نباید قربانی بیماری شود و بدون هیچ مدرکی ادعا کرد که ملت “دور خود را می چرخاند”.

حتی با گذشت سه شنبه شب بدون پیروزی ، خطوط روشنی در مورد رأی دهندگان سه چهارم کل رای دهندگان گفتند که در تمام مدت می دانند چه کسانی را حمایت می کنند. و ترامپ به شدت ذهن آنها را تحت فشار قرار داد – دو سوم گفتند که تصمیم آنها ناشی از نظر آنها درباره رئیس جمهور غیر سنتی ، موافق یا مخالف است.

رأی دهندگان خود را در دو ائتلاف با نقاط مشترک کمی قرار دادند – با دیدن جمهوری خواهان اقتصادی مستحکم که در آن دموکرات ها شکنندگی را می دیدند. مسائلی مانند نژادپرستی و تغییرات آب و هوایی نگرانی اکثر رای دهندگان بایدن بود ، اما کمتر مورد توجه هواداران ترامپ قرار گرفت.

رای دهندگان ترامپ با قاطعیت رئیس جمهور خود را تأیید کردند. حدود 8 از 10 نفر گفتند که رای آنها در حمایت از او است ، نه در مخالفت با بایدن ، و تقریباً همانطور که بسیاری گفتند ترامپ شیوه کار در واشنگتن را به سمت بهتر تغییر داده است.

ترامپ همچنان از طرف ائتلافی از مردان سفیدپوست ، رأی دهندگان سفیدپوست بدون مدرک دانشگاهی و کسانی که در شهرهای کوچک و جوامع روستایی زندگی می کنند. بایدن از حمایت بیشتر زنان ، فارغ التحصیلان دانشگاه ، جوانان و رای دهندگان سیاه ، اسپانیایی و آسیایی برخوردار بود.

اکثر رای دهندگان بایدن – حدود 6 نفر از هر 10 نفر – گفتند که همه گیر مهمترین مسئله است ، بیش از دو بار سهم رأی دهندگان ترامپ.

AP VoteCast یک نظرسنجی در سراسر کشور است که بیش از 133،000 رأی دهنده و غیر رأی دهنده از طریق NORC در دانشگاه شیکاگو برای آسوشیتدپرس انجام داده اند.

میلیون ها رأی دهنده عجله داشتند زود رأی بدهند و این کار را با احساس اضطراب و نگرانی واضح انجام دادند. از هر 10 رای دهنده 6 نفر – از جمله بیشتر رای دهندگان بایدن و حدود یک چهارم رای دهندگان ترامپ – اظهار داشتند که فکر می کنند اوضاع در این کشور در مسیر اشتباهی قرار دارد.

مبارزات انتخاباتی ترامپ تلاش کرد تا مدیریت اقتصادی را به عنوان یکی از مهمترین گزینه ها معرفی کند. فروش مجدد امتیاز برای انتخاب مجدد وی ، نبردی سخت در حالی که بهار امسال بیکاری دو رقمی شد. بازگشت به تازگی با از بین رفتن کمک های فدرال ، نشانه هایی از توقف نشان داده است زیرا دولت ترامپ و دموکرات های مجلس نمایندگان نتوانستند به توافق برسند. فقط حدود 4 نفر از هر 10 رای دهنده گفتند که اقتصاد خوب یا عالی است ، بقیه شرایط را خیلی خوب یا ضعیف توصیف نمی کنند.

شیوع ویروس کرونا بیش از 230،000 نفر جان آمریکایی را گرفته و در سراسر کشور افزایش یافته است. در هفته های اخیر هنوز رای دهندگان درمورد اینکه آیا کشور از شیوع ویروس جلوگیری کرده است اختلاف نظر داشتند. تقریباً نیمی از رای دهندگان گفتند که ویروس حداقل تا حدودی تحت کنترل است ، در حالی که تقریباً نیمی از آنها ویروس کرونا را خارج از کنترل توصیف کردند. در ویسکانسین ، که در ماه اکتبر افزایش یافته بود ، نزدیک به نیمی از رای دهندگان گفتند که بیماری همه گیر مهمترین مسئله کشور است و از هر 10 نفر 6 نفر گفتند که تحت کنترل نیست. حدود دو سوم اظهار داشتند که دولت باید متوقف کردن گسترش آن را در اولویت قرار دهد حتی اگر این به معنای درد اقتصادی باشد.

حدود نیمی از رای دهندگان ویسکانسین گفتند که بایدن یک کار برتر در مبارزه با ویروس انجام خواهد داد ، تقریباً مشابه با میشیگان و پنسیلوانیا ترامپ در امر مدیریت اقتصادی تبحر داشت ، تقریبا نیمی از رای دهندگان در این ایالت ها اظهار داشتند که او بهتر از بایدن عمل خواهد کرد.

بیش از 100 میلیون آمریکایی با استفاده از قوانین جدید زودهنگام و از طریق پست رای دادند. در نظر گرفته شده است که رای گیری را ایمن تر و راحت تر در طول همه گیری انجام دهیم. ترامپ به دنبال ایجاد تردید در مورد سیستم های جدید رای گیری و قانونی بودن شمارش آرا بوده و بدون مدرک ادعای تقلب برخی از رای دهندگان را ادعا کرده است. این نظرسنجی نشان داد که از هر 10 مورد 3 نفر ابراز تردید می کنند که آرای آنها دقیقاً شمرده می شود.

نگرانی در مورد رای گیری در پنسیلوانیا ، ایالت مهم دیگر در انتخابات ، در مقایسه با سایر ایالت ها تا حدودی بیشتر بود: 36٪ از اعتماد به نفس برخوردار نبودند. شمارش آرا دقیق خواهد بود.

تنش ها بر سر نژادپرستی ساختاری در تابستان امسال پس از قتل پلیس چندین سیاه پوستان آمریکایی ، که اعتراضات مسالمت آمیز و در برخی موارد شورش ، غارت و خشونت را به راه انداخت ، افزایش یافت. ترامپ خود را به عنوان مدافع پلیس قرار داد و معترضان را به عنوان رادیکالها در نظر گرفت – بخشی از درخواست برای رای دهندگان حومه شهر و پیر که فکر می کرد از یک پیام قانون و نظم استقبال می کنند.

در سطح ملی ، حدود سه چهارم رای دهندگان نژادپرستی را یک چالش جدی برای کل جامعه و نزدیک به همان چیزی دانستند که در مورد پلیس به ویژه. حدود یک چهارم گفتند که آنها می خواهند پلیس را در برخورد با جرم سخت تر کنند. حدود یک سوم فکر می کند پلیس خیلی سخت است. اما به نظر می رسد که میزان تأثیرگذاری ترامپ در حومه شهرها تأثیر محدودی داشته باشد. وقتی از آنها س askedال شد که کدام یک از کاندیداها بهتر می تواند مسائل مربوط به پلیس و دادگستری را کنترل کند ، رای دهندگان حومه بایدن را با اختلاف کم ترجیح می دهند به ترامپ.

به طور قابل توجهی ، اکثر رای دهندگان در دو ایالت میدان جنگ – ویسکانسین و مینه سوتا – اعتراضات را تأیید نمی کنند بیش از پلیس هر دو ایالت در طی تظاهرات پس از شلیک پلیس به مردان سیاه پوست ، شاهد خشونت و تخریب بودند.

همچنین بخوانید | با 24 ساعت شمارش ، نتایج انتخابات ایالات متحده هنوز منتظر است. هرکسی می تواند برنده شود | 11 نکته برای دانستن