رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده آغاز می شود | 10 نکته ای که باید

بدانید

رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده با رئیس جمهور دونالد ترامپ و جو بایدن رقیب وی آغاز شد و از هواداران خود در توییتر خواستار بیرون آمدن و رای گیری شدند. این انتخابات ، که در میانه بیماری همه گیر Covid-19 رخ داده و ایالات متحده را به شدت تحت تأثیر قرار داده است ، عمدتاً به عنوان همه پرسی در چهار سال دولت ترامپ تلقی می شود.

ایالات متحده اختلاف بیشتری دارد و خبرگزاری فرانسه در گزارشی اعلام کرد که شروع رای گیری روز سه شنبه را اعلام کرده است ، از زمان جنگ ویتنام در دهه 1970 عصبانی است. این گزارش افزود که نگرانی از اینكه دونالد ترامپ بتواند نتیجه انتخابات را مورد اختلاف قرار دهد فقط این تنش ها را بیشتر دامن می زند.

روز سه شنبه ، رای گیری ها در ساعت 6:00 صبح (4:30 بعد از ظهر IST) در ایالت های شرقی افتتاح شد. نیویورک ، نیوجرسی ، ویرجینیا ، کانکتیکات و مین. با این حال ، اولین مراکز رأی دهی در این کشور از دو نیمه شب در دو روستای نیوهمپشایر ، دیکسویل ناچ و میلزفیلد آغاز شد.

از سال 1960 ، دهکده کوچک دیکسویل ناچ ، واقع در وسط یک جنگل در نزدیکی مرز کانادا ، کسی بوده است که “اول در کشور” رأی داده است. طبق گزارش ها ، در حال حاضر فقط 12 ساکن دارد. خبرگزاری فرانسه گزارش داد: “رأی گیری چند دقیقه طول کشید: پنج رأی به بایدن ، و هیچ رأی دیگری به ترامپ”.

در اینجا آخرین تحولات مربوط به انتخابات 2020 ایالات متحده است:

1) کمی قبل از شروع رای گیری امروز ، دونالد ترامپ یک فیلم تبلیغاتی را منتشر کرد و از مردم خواست بیرون بیایند و رای دهند. “رأی دهید! رأی دهید! رأی دهید!” او توییتی نوشت.

در یک توییت دیگر ، ترامپ از هواداران خود تشکر کرد و گفت که برای تک تک روزهای زندگی خود مبارزه خواهد کرد. “از همه طرفداران ما: از صمیم قلبم متشکرم. شما از ابتدا آنجا بوده اید و من هرگز شما را ناامید نخواهم کرد. امیدهای شما امیدهای من هستند ، رویاهای شما رویاهای من است و آینده شما همان چیزی است که من برای هر روز می جنگم! “

رأی دهید! رای! رأی دهید! pic.twitter.com/85ySh1KYkh

– دونالد جی ترامپ (realDonaldTrump) 3 نوامبر 2020

2) جو بایدن ، دونالد رقیب دموکرات ترامپ ، نیز مورد توجه خود قرار گرفت طرفداران بیرون بیایند و رأی دهند. “روز انتخابات است. برو رأی بده ، آمریكا!” وی در یک توییت گفت.

کامالا هریس ، نامزد معاون رئیس جمهور دموکرات ها نیز درخواست مشابهی را مطرح کرد. کامالا هریس در توئیتر خود نوشت: “روز انتخابات اینجاست و مکان های اخذ رأی در سراسر کشور شروع به باز شدن می کنند. ماسک بزنید و محل رأی گیری خود را در http://IWillVote.com پیدا کنید”.

در سال های 2008 و 2012 ، شما به من اعتماد کردید تا بتوانم در کنار باراک اوباما به رهبری این کشور کمک کنم.

امروز ، من بار دیگر از شما اعتماد می خواهم – این بار ، در کامالا و من.

ما می توانیم روح این ملت را شفا دهیم – قول می دهم شما را ناامید نکنیم. https://t.co/eoxT07uII9 pic.twitter.com/ VwZkmZ53F4

– جو بایدن (JoeBiden) 3 نوامبر 2020

3) طبق گزارش اخبار ، جو بایدن 77 ساله تقریباً در هر نظرسنجی انجام شده در این کشور پیشرو است -تا انتخابات. بایدن روز دوشنبه در آخرین تجمع خود در کلیولند به هواداران خود گفت: “وقت آن است که دونالد ترامپ چمدان خود را ببندد و به خانه خود برود”. “ما با هرج و مرج کار خود را تمام کردیم! ما با وی گفت: “این توییت ها ، عصبانیت ، نفرت ، شکست ، عدم مسئولیت پذیری”.

4) با این حال ، نظرسنجی ها به نظر نمی رسید روحیه ترامپ را هنگام تبلیغات انتخاباتی کاهش دهد. در سرتاسر کشور با سرعت کوره در رفته بود و با وجود همه گیری همه گیر توانست جمعیت زیادی را به راهپیمایی های خود جلب کند.

حتی در سال 2016 ، اکثر نظرسنجی ها و گزارش های خبری علیه او نظر می دادند اما نتایج اشتباه بودن آنها را ثابت می کرد. < / p>

روز دوشنبه در پایان مبارزات انتخاباتی خود در میشیگان ، ترامپ گفت: “ما فردا پیروزی زیبا دیگری خواهیم داشت.” به این جمعیت شعار دادند: “ما شما را دوست داریم ، شما را دوست داریم!” خبرگزاری فرانسه به نقل از وی گفت: “ما قصد داریم یک بار دیگر تاریخ سازی کنیم.

5) نکته جالب نیز این است که در حالی که سه شنبه به طور رسمی روز انتخابات در ایالات متحده است ، واقعیت این است که میلیون ها آمریکایی قبلاً هفته ها رای داده اند. با گسترش چشمگیر رای گیری از طریق نامه الکترونیکی برای محافظت از بیماری همه گیر Covid-19 ، نزدیک به 100 میلیون نفر قبلاً تصمیم خود را انتخاب کرده اند.

6) طبق رویترز ، این تعداد برابر با 72.3 درصد از کل مشارکت در سال 2016 است و کارشناسان پیش بینی کرده اند که این بار مشارکت به راحتی از 138 میلیون رأی دهنده در سال 2016 پیشی خواهد گرفت.

(منبع توضیح دهنده تعاملی: رویترز)

7) طی هفته های گذشته این نگرانی ها در ایالات متحده وجود داشته است که اگر نتایج انتخابات نزدیک باشد ، ایالات متحده احتمالاً شاهد هرج و مرج قانونی گسترده ای است و ممکن است ناآرامی های خشونت آمیز نیز ایجاد شود. بی اعتمادی و تردید نسبت به روند رای گیری یکی از مهمترین موارد در مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ بود.

8) روز سه شنبه ، جو بایدن به عنوان بخشی از یک کشور به فیلادلفیا و زادگاهش اسکرانتون رفت. بستن تلاش برای رأی دادن قبل از انتظار نتایج انتخابات در زادگاهش ویلمینگتون ، دلاور. همسر نامزد وی ، کامالا هریس ، در حال دیدار از دیترویت ، یک شهر به شدت سیاه پوستان در میدان جنگ میشیگان است.

از طرف دیگر ، دونالد ترامپ صبح روز در کانال فاکس نیوز ظاهر شد و بعداً قصد داشت از ستاد مبارزات انتخاباتی خود در ویرجینیا ، آسوشیتدپرس گزارش داد.

9) به غیر از انتخاب رئیس جمهور آمریکا ، رای دهندگان در ایالات متحده همچنین تصمیم می گیرند که کدام حزب سیاسی کنگره آمریکا را برای دو سال آینده کنترل کند ، با فشار دموکرات ها برای بازپس گیری اکثریت سنا و انتظار می رود که کنترل خود را در مجلس نمایندگان حفظ کنند.

10) در حالی که هنوز نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده هنوز مشخص نیست یک چیز کاملاً واضح این است که رئیس جمهور بعدی ایالات متحده وارث ملتی مضطرب است که توسط همه گیری Covid-19 مورد ضرب و شتم قرار گرفته و اقتصاد آن در یکی از ضعیف ترین مراحل ، اگر نه ضعیف ترین ، در تاریخ خود قرار ندارد .

(با ورودی های رویترز ، خبرگزاری فرانسه و آسوشیتدپرس)

همچنین بخوانید | پیش بینی خیلی نزدیک است اما انتخابات 2020 ایالات متحده مسیر آینده آمریکا را تعریف می کند

همچنین بخوانید | کودتا کلوکس کلان؟ گزینه های دونالد ترامپ در صورتی که حکم انتخابات 2020 آمریكا را دوست نداشته باشد

همچنین تماشا كنید | توضیح داده شده: نحوه انتخاب رئیس جمهور آمریکا