ما با چند جانبه گرایی انتخاب نمی شویم ، بازارهای چین برای همه باز است: وزیر امور خارجه چین وانگ یی

مشاور امور خارجه چین و وزیر امور خارجه وانگ یی سخنرانی کلیدی در جلسه شورای مشاوره جهانی ارائه داد سیاستگذاری عمومی و مدیریت دانشگاه تسینگوا در پکن. وانگ یی در سخنرانی خود در مورد سیستم حاکمیت جهانی ، سلطه یک جانبه و حقوق و فرصت های موجود برای همه کشورها صحبت کرد.

“حفاظت از قوانین و نظم بین المللی سنگ بنای اصلی است. روابط بین المللی مجاز نیستند بازگشت به قانون جنگل. روابط بین کشورها و منافع آنها فقط باید توسط سازوکارها و قوانینی تنظیم شود ، “وزیر امور خارجه چین وانگ یی روز شنبه در سخنرانی خود گفت.

او برای افزودن ادامه داد” ریشه یک ساختار حکمرانی منسجم جهانی باید در احترام به برابری حاکمیت ، عدم مداخله در امور داخلی ، حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات و دیگر هنجارهای اساسی روابط بین الملل باشد. همه باید با سلطه طلبی و سیاست قدرت مخالف باشند ، تحریم های یک جانبه و صلاحیت بازوی طولانی را رد کنند و به طور مشترک از انصاف و عدالت بین المللی حمایت می کنیم. “

Covid-19 و نقش چین

صحبت کردن در مورد ویروس کرونا ویروس جدید ، چینی مشاور ایالتی و وزیر امور خارجه وانگ یی گفت که ویروس دوباره در حال افزایش است. وی در ادامه افزود که Covid-19 اقتصاد جهانی را به ركود اقتصادی عمیق فرو برده و روند توسعه معماری بین المللی را تسریع كرده است. وانگ یی گفت: “بهبود اقتصادی از طریق حمایت گرایی تهدید می شود. و نظم بین المللی موجود توسط اقدامات یک جانبه گرایی و قلدری از بین می رود.”> وانگ یی گفت که چین چند جانبه گرایی راه صحیحی برای پیشبرد است ، عملیات بشردوستانه اضطراری در تاریخ خود با ارسال 36 تیم متخصص پزشکی به 34 کشور و گسترش کمک به بیش از 150 کشور و سازمان های بین المللی.

“سیستم حاکمیت جهانی باید توسط همه کشورها ساخته شود ‘

وانگ یی با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور چین شی جین پینگ به مناسبت 75 سالگرد سازمان ملل (سازمان ملل) ، گفت چین معتقد است که منافع مشترک از طریق همکاری و شرکت مشاوره یک اصل اساسی است.

“کشورها ، صرف نظر از اندازه ، ثروت و قدرت خود ، همه اعضای مساوی جامعه بین المللی هستند. آنها از حقوق برابر برای توسعه ، زندگی بهتر و مشارکت در امور جهانی برخوردارند. وانگ یی گفت که سیستم حکمرانی جهانی باید توسط همه کشورها ساخته شود.

وی در ادامه افزود: “تعهد به گشودگی و اتصال مسیر درستی است. هم تاریخ و هم واقعیت به ما می گویند که گشودگی منجر به پیشرفت می شود در حالی که انزوا عقب ماندگی به همراه دارد و جهانی سازی اقتصادی روند غیرقابل توقف زمانه است. “

وزیر امور خارجه چین همچنین گفت که ایجاد یک احساس جامعه با یک آینده مشترک راهنمایی صحیحی به جلو فراهم می کند. “کشورها باید تعصبات ایدئولوژیک را کنار بگذارند و از اختلافات قومی و فرهنگی فراتر روند. وانگ یی افزود: آنها باید ارزش های صلح ، توسعه ، عدالت ، عدالت ، دموکراسی و آزادی را که همه ما مشترک هستند ، حفظ کنند و به طور مشترک از سیاره خانه خود مراقبت کنند و آن را بهتر کنند.

“چین با چند جانبه گرایی انتخاب نمی شود”

وانگ یی ضمن تعهد حمایت کامل از سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت که چین تعهد خود را برای انجام موفقیت آمیز انجام می دهد واکسن ها را به عنوان کالای عمومی جهانی برای افزایش قابلیت دسترسی و مقرون به صرفه بودن آنها در کشورهای در حال توسعه تولید کرده است.

“چین به دفاع قاطع از چند جانبه گرایی ادامه خواهد داد. ما با چند جانبه گرایی انتخابی نیستیم. وانگ یی گفت: در عوض ، ما از اصل حفاظت از سیستم بین المللی سازمان ملل متحد ، نظم بین المللی که توسط قوانین بین المللی حمایت می شود و نقش اصلی سازمان ملل در امور بین الملل استقبال می کنیم.

وزیر امور خارجه چین حتی همچنین ادعا می شود که چین برای پایان دادن به فقر شدید برای اولین بار در تاریخ خود تا پایان سال 2020 به هدف دست خواهد یافت.

بازارهای چین < / h3>

“بازار چین یک بازار برای جهان ، یک بازار مشترک برای همه و یک بازار قابل دسترسی برای همه خواهد بود” ، وانگ یی گفت که چین تصمیم گرفته است الگوی توسعه جدیدی را با گردش داخلی تولید کند بخش اصلی و گردش های داخلی و بین المللی که یکدیگر را تقویت می کنند.

وی در ادامه افزود: “این یک انتخاب منطقی است زیرا اقتصاد چین وارد مرحله جدیدی می شود که رشد آن عمدتا ناشی از مصرف داخلی است. این همچنین نشان دهنده روند ذاتی توسعه اقتصادهای بزرگ است. “

وانگ یی ، مشاور امور خارجه چین و وزیر امور خارجه در پایان سخنان خود گفت:” جهان امروز بیش از هر زمان دیگری به چندجانبه گرایی ، همبستگی و همکاری نیاز دارد. قبل از. هر انتخابی که می کنیم و هر اقدامی که امروز انجام می دهیم ، فردا جهان را شکل خواهد داد. “