دعاوی می توانند چه تاثیری در نتیجه انتخابات 2020 ایالات متحده بگذارند؟

دو روز بعد ، یک ایالات متحده ناخوشایند هنوز منتظر است بشنود که چه کسی رئیس جمهور بعدی خود خواهد بود.

با توجه به اینکه جو بایدن دموکرات به 270 رأی کالج انتخاباتی نزدیک می شود برای پیروزی ، مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور دونالد ترامپ با طرح پرونده های قضایی در سه ایالت کلیدی که در آن مسابقه فراخوان نشده و آرا still هنوز شمارش می شود ، به یکپارچگی روند رای گیری حمله کرده است. آنها پنسیلوانیا ، میشیگان و جورجیا هستند.

این دادخواست هایی که سعی در انجام آنها دارند چیست؟

در پنسیلوانیا و میشیگان ، این کمپین می خواست شمارش آرا را به طور موقت متوقف کند. تا زمانی که جمهوری خواهان نظارت بیشتری بر تعداد انتخابات داشته باشند. در دادخواست در جورجیا دستور قاضی صادر شد تا اطمینان حاصل شود که ایالت از قانون پیرامون آرای غایب پیروی می کند. اما قضات دادگاه های میشیگان و جورجیا را تغییر دادند. اگرچه هنوز می توان از آنها درخواست تجدید نظر کرد.

کارشناسان چه می گویند؟

کارشناسان قانون انتخابات و مقامات انتخابات ایالتی با قاطعیت گفته اند که هیچ نشانی از وجود نداشته است تقلب گسترده یا حتی پراکنده رای دهندگان. شمارش آرا نسبت به سالهای گذشته زمان بیشتری می برد زیرا همه گیری ویروس کرونا باعث تغییر روش مردم شده است. اما ستاد انتخاباتی ترامپ می گوید به هر حال این پرونده های قضایی لازم است. در همین حال ، باب بائر ، وکیل مدافع مبارزات انتخاباتی بایدن ، اظهار داشت که این شکایات هیچ لیاقتی ندارند و فقط به منظور پخش روایتی نادرست در مورد روند انتخابات است. وی گفت بیشتر مربوط به تلاش خود ترامپ برای بی اعتبار کردن انتخابات است.

آیا این رفتارهای قانونی می توانند عواقب داشته باشند؟

مطمئناً. بوش و گور در سال 2000 نمونه خوبی از چگونگی تأثیر دادخواست در نتیجه انتخابات بود. اما امروز کارشناسان حقوقی می گویند ، یک دادخواست با این نوع قدرت باید از کشوری بیرون بیاید که نتیجه آن مشخص کند چه کسی در انتخابات کل پیروز می شود. همچنین ، اختلاف بین جمع آرا the نامزدها باید کمتر از آرا at مربوط به دادخواست باشد. و هنوز هیچ یک از دو شرط برآورده نشده است.

آیا این تنها آنها وجود دارد؟

نه ، صدها پرونده از طرف هر دو طرف ثبت شده بود ، و آنها با تغییر در نحوه کار انتخابات به دلیل همه گیری ویروس کرونا ارتباط داشت. چه زمانی می توان آرای غیابی را محاسبه کرد ، آیا شما مجبور به پوشیدن ماسک هستید ، این نوع موارد. برخی از آنها هنوز در تاریخ 3 نوامبر زنده بودند ، اما بیشتر آنها مرتب شده اند.

همچنین بخوانید | دادگاه پنسیلوانیا به “ناظران نظرسنجی” کمپین ترامپ اجازه مشاهده شمارش آرا را می دهد