چه چیزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای هند در معرض خطر است؟

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بعنوان” مهمترین “تاریخ در طول چند دهه گذشته برگزار شده است. این مورد ، بین دونالد ترامپ و جو بایدن ، هیچ تفاوتی ندارد.

در دهه 1990 ، هنگامی که بیل کلینتون راه خود را به سمت ریاست جمهوری ایالات متحده جذاب کرد ، جهانی شدن به کمک اینترنت لحظه تعیین کننده بود. . در سال 2000 ، این “مشکلات یک قرن جدید” و تروریسم بود. جورج بوش جونیور نظرسنجی های ریاست جمهوری آمریکا را تحت تأثیر قرار داد. در سال 2008 ، باراک اوباما به این دلیل آمد که ایالات متحده – و جهان نیز در دام یک فروپاشی اقتصادی بی سابقه قرار گرفتند. در سال 2016 ، چین به یک قدرت استعماری نئو و تروریسم به تهدید بزرگتری تبدیل شده است. ایالات متحده می خواست آمریکا را دوباره بزرگ بسازد. دونالد ترامپ ، بازرگان فصلی و سیاستمدار بی تجربه ، جانباز پیشکسوت هیلاری کلینتون را برای اشغال کاخ سفید شکست داد.

همه این انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای هند دو جانبه ، جهانی ، زمین استراتژیک و اقتصادی بسیار خطرناک بود. سهام هند در انتخابات ایالات متحده همیشه زیاد است ، که به ندرت هنگام تصمیم گیری در مورد برنده هند درباره هند بحث می کند. دو دلیل برای سهم زیاد هند در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده عبارتند از: روابط پیچیده جهان و هند با ایالات متحده در تمام امور وابسته به یکدیگر و خروج سرخپوستان به ایالات متحده برای پیشرفت اقتصادی شخصی و ملی.

از این رو ، مبارزه فعلی دونالد ترامپ در مقابل جو بایدن برای ریاست جمهوری آمریکا نیز یک رقابت پررونق برای هند است. این انتخابات علاوه بر تاریخی ، در حالی که در میانه یک بیماری همه گیر برگزار می شود ، متفکران و استراتژیست ها را مجبور به یافتن راه های جدید برای شکل دادن به جهان پس از Covid-19 می کند.

مباحث مربوط به هند : رفتار چین به عنوان یک قدرت لجام گسیخته ، سیاست های درون نگرانه آمریکا ، جهت گیری استراتژی های تغییر آب و هوا و تروریسم.

CHINA

چین اکنون جدید است قدرت استعماری در جهان ، به ویژه تحت رئیس جمهور فعلی آن شی جین پینگ. جاه طلبی های استعمار جدید چینی شامل هر دو ارعاب اقتصادی از جمله دریانوردی و اقتصادی در جهان است. هند ، همسایه بلافصل این کشور ، باید بیش از شش ماه با یک درگیری نظامی مداوم مقابله کند ، حمایت قاطعانه از رژیم دامن زدن به ترور در پاکستان و تلاش های چینی ها برای تبدیل دوستان همسایه هند به رقبا و دشمنان ( نپال ، بنگلادش ، مالدیو).

تا زمان ریاست جمهوری باراک اوباما ، ایالات متحده اعتراف کرد که نقشی در تأمین نظم جهانی مبتنی بر قاعده داشته است. این تأكید این اطمینان را به وجود آورد كه چین در اظهارنظر خود به عنوان یك قدرت مهار كننده مردد است. در چهار سال گذشته ، ایالات متحده به سمت مرزهای خود عقب نشینی کرد و فضا را برای گسترش چین فراهم کرد. هند به شدت نگران آن است.

اما هند با دونالد ترامپ می تواند اقدامات مقابله ای از جمله ائتلاف چهار ضلعی جوان شده و کمی ادعا درباره نظم مبتنی بر قانون در دریای چین جنوبی را انجام دهد. اما همین فلسفه ترامپ هند را در تقابل مستقیم با چین قرار داده است.

INTROVERT US

دونالد ترامپ ممکن است فردی برونگرا با شهرت که یک موتومورت است اما تحت نظر او ، یک قدرت جهانی درون گرا شده است. “آمریکا را دوباره بزرگ بسازید” فلسفه ای است که سیاست هایی را که در واقع ایالات متحده در قرن گذشته به یک قدرت بزرگ جهانی تبدیل کرده است وارونه می کند.

هند از نظر ضرر اقتصادی از این سیاست ایالات متحده رنج زیادی می برد. فرصت های تجارت و کشاورزی ، کسب فرصت برای متخصصان و شرکت های هندی از دست دادن حواله ها ، از دست دادن حمایت محکم در مورد موضوعاتی مانند تروریسم مورد حمایت پاکستان و حمایت مبتنی بر ایدئولوژی دموکراتیک در مسائل جهانی.

این سیاست منظور آمریكا نیز این بود كه تلاش مداوم هند برای دستیابی به یك استراتژی جهانی برای مقابله با بیماری همه گیر Covid-19 به دلیل مهار شیوع آن و یافتن یك واكسن معتبر نمی تواند موفقیت آمیز باشد. ایالات متحده آنچه “ملی گرایی واکسن” نامیده می شود را برای مبارزه با همه گیری واقعی ترویج نمی کند.

تغییر اقلیم

برای دهه ها ، آمریكا پذیرفت كه تغییر آب و هوا از بزرگترین چالشهای جهان است و اعتراف كرد كه این مسئله در مسیر تبدیل شدن به یك كشور صنعتگر به این مشكل كمك كرده است و از این رو به جهانیان مدیون است كه در مبارزه با تغییرات آب و هوا و گرم شدن کره زمین سهم بیشتری داشته باشد.

این جایگاه به آرنج بیشتری برای شکل دادن به استراتژی های توسعه خود به کشورهای مانند هند امکان می دهد. اما تغییر موضع در چهار سال گذشته هند را با مسئولیت بیشتری روبرو کرده و در آینده ای امن تر است. سیاست های تغییر اقلیم ذاتاً با همکاری در توسعه فناوری و به اشتراک گذاری ارتباط دارد. با فناوری صنعتی قدیمی ، هند تا چند دهه از دنیای پیشرفته عقب خواهد ماند.

تروریسم

ایالات متحده تهدیدی را تهدید نکرد. تروریسم به طور جدی تا 11 سپتامبر در سال 2001 اتفاق افتاده است. هند از اواخر دهه 1980 قربانی تروریسم است و نه صادرات ترور از پاکستان. مدتها بود که ایالات متحده آمریکا آن را به عنوان یک موضوع دوجانبه بین هند و پاکستان در نظر می گرفت.

در حالی که 11 سپتامبر چشم انداز ایالات متحده در مورد ترور را تغییر داد ، اما همچنان به پاکستان لطیف بود ، که همچنین مورد حمایت رئیس جهانی مشتاق قرار گرفت. چین تحت ترامپ ، هند در مورد موضوع تروریسم مورد حمایت پاکستان حمایت بیشتری کرد. با این حال ، هند با موفقیت اشکال میانجیگری را برطرف کرد و دو کشور در یک صفحه در مورد مسئله مبارزه با تروریسم یا تروریسم جهانی که توسط گروه منتخبی از کشورها پشتیبانی می شود ، ظاهر شدند.

نتیجه انتخابات ترامپ در مقابل دعوی بایدن ممکن است طی چهار سال آینده نیاز به تعدیل مجدد هند داشته باشد.