وقتی روت بدر گینسبورگ صحبت می کرد ، مردم گوش می دادند: رئیس دادگاه عالی ایالات متحده جان رابرتز

عزاداران بی سر و صدا گذشته دادگاه عالی دادگاه عالی روت بدر گینسبورگ تابوت پرچم پرچم چهارشنبه در ساختمان دادگاه مرمر سفید همانطور که ایالات متحده سه روز ادای احترام به آیکون لیبرال را آغاز کرد.

صدها نفر در خارج از دادگاه صف کشیدند تا فرصتی برای ادای احترام به طرفدار پیشگام حقوق زنان ، که روز جمعه در سن 87 سالگی درگذشت ، داشته باشند. جان رابرتز ، رئیس دادگستری ، گفت: در داخل دادگاه ، همكاران دادگستری گینسبورگ زندگی او را در یك مراسم خصوصی جشن گرفتند.

“صدای او در دادگاه و در اتاق كنفرانس ما نرم بود. اما وقتی او صحبت می كرد ، مردم گوش می دادند” .

تابوت گینسبورگ سپس به زیر ساختمان دادگاه نئوکلاسیک عظیم قرنتیان منتقل شد “این تقریباً مانند این است که من احساس کردم دست خدا روی شانه من است و می گوید شما باید بیایید و به این شخص احترام بگذارید که یک قهرمان شدید بود صدای زنان و حقوق زنان ، “گفت سسیلیا رایان ، 64 ساله ، که 12 ساعت از حومه شیکاگو رانندگی کرد.

رئیس جمهور دونالد ترامپ به سرعت در حال انتخاب نامزد جایگزین گینسبورگ است و هموطنان جمهوریخواه وی در سنا می گویند که آنها می توانند یک رای گیری قبل از انتخابات 3 نوامبر. کریستوفر بالما ، 47 ساله ، که در صف منتظر بود ، گفت: “این یک اکثریت محافظه کار 6-3 را در دادگاه مهر و موم می کند.

” من همجنسگرا هستم و احساس می کنم او بیش از هر کس دیگری برای حقوق برابر بیشتر کار کرده است. ” بالما گفت: “اکنون که گینسبورگ دیگر در دادگاه نیست ،” من وحشت کردم “.” گینسبورگ به نفع خود تصمیم گرفت حقوق دگرباشان جنسی در چندین مورد مهم از جمله تصمیم برجسته 2015 که ازدواج همجنسگرایان را در سراسر کشور قانونی می کند.

محبوبیت وی باعث شد مقامات به جای یک روز مجاز برای سایر قضات ، دو روز را برای تماشای مردم اختصاص دهند. ، مدیر مطالعات ریاست جمهوری در مرکز میلر دانشگاه ویرجینیا.

پری گفت: “او در دهه گذشته به یک نماد پاپ تبدیل شد”.

گینسبورگ جمعه اولین نفر خواهد شد هنگامی که تابوت او را در تالار ملی مجسمه سازی قرار می دهند ، یک زن در ایالت پایتخت آمریکا دراز می کشد.

کاپیتول مراسم مشابهی را برای رزا پارکس ، پیشگام حقوق مدنی ، در سال 2005 برگزار کرد ، او “به افتخار” دراز کشید زیرا مناصب دولتی و نظامی را در اختیار نداشت.

هر دو واقعه تاریخی برای گینسبورگ ، به دلیل شیوع ویروس کرونا ، با تغییراتی همراه است. مراسم کاپیتول فقط به مهمانان دعوت شده محدود خواهد شد و در دادگستری به فاصله های اجتماعی و پوشش صورت احتیاج است.

گلها و سایر هدایا در میدان دادگاه یا پرواز عالی آن ممنوع است.

با بسته شدن دادگاه برای عموم مردم ، دادگستری قرار است ماه آینده استدلال های شفاهی را از طریق کنفرانس تلفنی بشنوند. صندلی اتاق دادگاه گینسبورگ و نیمکت جلوی آن به مناسبت این مراسم با کرپ پشم سیاه پوشیده شده بود ، سنتی که حداقل به سال 1873 باز می گردد. یک پرده سیاه نیز بالای درهای دادگاه آویزان بود.

ده ها تن منشیان سابق او هنگام ورود تابوت به دادسرا مورد توجه قرار گرفتند.

جیل الكساندر 59 ساله گفت: “در سطح شخصی ، او فرد بسیار شگفت انگیزی بود. او ذهنی مانند تله فولاد داشت.” شوهرش هنگامی که قاضی دادگاه تجدیدنظر بود ، به عنوان کارمند گینسبورگ خدمت می کرد.

تابوت گینسبورگ بر روی catafalque لینکلن ، یک سکوی تخته کاج پوشیده شده با پارچه سیاه که برای حمایت از تابوت رئیس جمهور آبراهام لینکلن استفاده می شد ، قرار داشت. وی پس از ترور در سال 1865 در روتوندای پایتخت ایالت دراز کشید.

بازدید عمومی تا ساعت 10 شب چهارشنبه و بین ساعت 9 صبح تا 10 شب پنجشنبه ادامه دارد. یک برنامه مداخله خصوصی برای هفته آینده در گورستان ملی آرلینگتون در نظر گرفته شده است. شوهر گینسبورگ ، مارتین گینسبورگ ، در سال 2010 در آنجا به خاک سپرده شد.