Breaking News

نخست وزیر نپال به دلیل استفاده از نقشه قدیمی کشور در تبریک 888011000000110888 نپال روز یکشنبه پس از انتقاد نخست وزیر KP ، شارما اولی ، به دلیل استفاده نکردن از سیاست تجدید نظر شده در رسانه های اجتماعی ، توجیه کرد نقشه نپال که می بایست شامل سه منطقه مورد مناقشه لیپولخ ، کالاپانی و لمپیادورا باشد که هند ادعا می کند. پیام ویجایاداشامی “یک روز پس از بازدید سامان کومار گوئل ، رئیس R&AW هند از کاتماندو منتشر شد. روز جمعه ، اولی ، در پیامی توییتر بهترین آرزوهای خود را برای ویجایاداشامی یا دوسههرا به مردم نپال منتقل کرده بود. دولت نپال روشن کرد که نقشه ای که برای انتقال سلام ویاجیاداشامی اولی استفاده شده است. s به دلایل فنی تحریف شد و افزود که دولت به طور جدی در حال بررسی موضوع است. در پاسخ به انتقادات ، سوریا تاپا ، مشاور مطبوعاتی نخست وزیر ، در بیانیه ای گفت که نقشه اصلاح شده در پیام نخست وزیر مورد استفاده قرار گرفت ، اما به دلیل کوچک بودن قابل مشاهده نبود. “به منظور طراحی ، نقشه ای که مورد استفاده قرار گرفته است مورد شایعات و اظهار نظرهایی قرار گرفته است که غیر ضروری است. بیانیه ای که به نپالی خوانده می شود ، طبیعی است که ما از نقشه ای که در سطح ملی قابل قبول است استفاده می کنیم. راجان بهتارای ، مشاور امور خارجه اولی ، گفت که نپال ادعای خود در مورد منطقه کالاپانی را رد نکرده است. در حالی که کاتماندو گفته است که در کنار تغییرات نقشه برداری انجام شده توسط پارلمان این کشور ایستاده است ، این دولت اولی بود که دستور داد کتابهای درسی مدرسه را که شامل نقشه جدید بود شش هفته پیش پس بگیرند. این جنجال را “تبلیغ” خواند ، تاپا در بیانیه خود خواست كه به آن پایبند نباشد. “وی گفت:” ما از مردم میهن دوست می خواهیم كه به چنین تبلیغات و تبلیغاتی درباره نقشه ما نپردازند. در این بیانیه همچنین آمده است: “ما بسیار نگران تفسیر نادرست نقشه ای هستیم که در سلام و احوال پرسی نخست وزیر اولی در ویاجیاداشامی استفاده شده است. این چیزی است که ما به طور جدی در حال بررسی آن هستیم. ” در ماه ژوئن ، پارلمان نپال نقشه سیاسی جدید این کشور را با ویژگی های Kalapani ، Lipulekh و Limpiyadhura که بخشی از منطقه Pithoragarh در اوتاراخند است تصویب کرد. پس از سفر سامان كومار گوئل ، رئیس R&AW هند در این هفته ، ژنرال MM Naravane ، رئیس ارتش هند ، قرار است ماه آینده به نپال سفر كند. جشن Dussehra یا Vijayadashami در 25 هند در سراسر هند برگزار شد.

WHO می گوید از هر 10 نفر 1 نفر در سراسر جهان ممکن است توسط Covid-19 آلوده شده باشد ، و هشدار می دهد که “دوره دشواری” در پیش است

در حالی که ممکن است برخی از ما از ستارگان خود بخاطر قرار نگرفتن در زیر Covid-19 ، سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه گفت “بهترین برآوردهای” آن نشان می دهد که تقریباً از هر 10 نفر 1 نفر در سراسر جهان ممکن است به ویروس کرونا آلوده شده باشند – بیش از 20 برابر تعداد موارد تایید شده.

WHO همچنین در مورد “یک دوره دشوار” پیش رو هشدار داد.

رئیس اورژانس WHO ، دکتر مایکل رایان ، گفت که این ارقام از شهری به روستایی دیگر و بین گروه های مختلف متفاوت است ، اما در نهایت این به معنای ” اکثر قریب به اتفاق مردم جهان در معرض خطر هستند. “

رایان در جلسه ویژه ای از 34 عضو هیئت اجرایی WHO با تمرکز بر Covid-19 صحبت می کرد.

وی گفت: رایان ادامه خواهد یافت ، اما این ابزارها برای سرکوب انتقال و نجات جان انسانها وجود دارد. رئیس وی ، مدیرکل WHO ، تدرس آدانوم غبرایزوس ، که دقایقی قبل برای احترام به قربانیان و همچنین یک سری تشویق برای کارکنان بهداشتی که برای نجات آنها تلاش کرده اند ، یک لحظه سکوت کرد. > رایان گفت جنوب شرقی آسیا با افزایش ویروس کرونا مواجه است ، اروپا و شرق مدیترانه شاهد افزایش مرگ و میر هستند ، در حالی که اوضاع در آفریقا و اقیانوس آرام غربی “نسبتاً مثبت تر” است.

“جریان ما بهترین تخمین ها به ما می گویند که ممکن است حدود 10 درصد از جمعیت جهان توسط این ویروس آلوده شده باشند “. خبرگزاری PTI به نقل از رایان گفت. در مورد جمعیت فعلی جهان حدود 7.6 میلیارد نفر – بسیار بیشتر از تعداد موارد تأیید شده توسط WHO و دانشگاه جان هاپکینز ، اکنون بیش از 35 میلیون نفر در سراسر جهان است.

مطالب مشابه  طومار نادر 700 ساله چینی در هنگ کنگ زیر چکش می رود ، انتظار می رود 10 میلیون دلار

مدت هاست که کارشناسان می گویند تعداد مورد تایید شده موارد تا حد زیادی رقم واقعی را دست کم می گیرد.

نظر در جلسه ویژه هیئت اجرایی آمدند تا پیگیری های جلسه قبلی خود را در ماه مه بررسی کنند که در آن قطعنامه ای برای بررسی واکنش جهانی – و WHO به این همه گیری تصویب شد. رایان هشدار داد که جهان “اکنون به یک دوره دشوار می رود. این بیماری همچنان در حال گسترش است. در بسیاری از نقاط جهان در حال افزایش است.”

(با ورودی های PTI)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *