آیا دولت عمران خان از اعتراضات مخالفان در پاکستان زنده خواهد ماند؟

تحولات چشمگیر و اعتراضات گسترده پاکستان را در برگرفته است. اولین رهبر PML-N و نخست وزیر سابق نواز شریف یک حمله جبهه ای بی سابقه را به ژنرال قمر باجوا رئیس ارتش پاکستان آغاز کرد. اکنون ، مخالفان متحد در حال تیراندازی به نخست وزیری عمران خان هستند.

ارتش پاکستان توسط رهبران مخالف ، به ویژه توسط نواز شریف مورد حمله قرار می گیرد ، به روشی که ارتش قبلاً هرگز توسط سیاستمداران مورد حمله قرار نگرفته است. آنچه به میگرن این م addingسسه اضافه می کند این است که هزاران نفر در خیابان کف می زنند.

در چنین سناریویی ، س bigالات اصلی این است: آینده در پاکستان چه خواهد شد؟ آیا اکنون روزهای ‘مدل ترکیبی’ پاکستان شماره گذاری شده است؟ آیا ارتش پاکستان عمران خان را تخلیه می کند؟ آیا نواز شریف می تواند به قدرت برگردد؟

برای یافتن پاسخ به این س questionsالات مهم ، مدیر اخبار تلویزیون امروز هند ، در برنامه خود News News آهنگ ، با رهبر PML-N سادیا خان ، روزنامه نگار پاکستانی عمر الطاف صحبت کرد. ، سوشانت سرین ، کارشناس امور استراتژیک و راجیو دوگرا ، دیپلمات پیشین.

سعدیا خان ، رهبر PML-N در پاسخ به سوالی در مورد توضیحات حمله صاعقه نواز شریف به ژنرال قمر باجوا ، رئیس ارتش پاکستان ، گفت: “این حمله به ارتش نیست رئیس. نواز شریف حالش بد است. وی تحت درمان در انگلستان است. او و خانواده اش با مشکلات زیادی روبرو شده اند. او نظر خود را می دهد. آنها او را مجبور می کنند که به پاکستان برگردد. البته ، او تلافی خواهد کرد. “

” PDM حرکت خوبی است. کابینه عمران خان عملکرد خوبی ندارد. در کشور مشکلاتی وجود دارد. ”سادیا خان گفت.

چه اتفاقی تاکنون افتاده است؟

دو بازگشت به – تجمعات مشترک مخالفان در پاکستان باعث جذب بسیاری از مردم و به هم ریختن دولت نخست وزیر پاکستان عمران خان که دو سال و نیم از کار او باقی مانده است و همچنین ارتش این کشور است.

چندین حزب مخالف ، از جمله PML -N از نواز شریف و PPP آصف علی زرداری ، علیه دولت عمران خان و ارتش پاکستان گرد هم آمده اند. آنها این اتحاد را جنبش دموکراتیک پاکستان (PDM) نامگذاری کرده اند.

حامیان جنبش دموکراتیک پاکستان (PDM) ، اتحادی از احزاب مخالف سیاسی ، هنگام گوش دادن به رهبران خود در هنگام تجمع اعتراضی ضد دولت ، پرچم ها را به اهتزاز در می آورند در کراچی ، پاکستان در تاریخ 18 اکتبر سال 2020. (عکس: رویترز)

“NAWAZ A LEATERE CREATION”

عمر الطاف ، روزنامه نگار پاکستانی ، گفت که در پاکستان هیچ زمینه ای وجود ندارد. وی افزود: “تنها دو تجمع برگزار شده است كه جمعیت متوسطی را به خود جلب می كند. فقط در سال گذشته ، نواز شریف به تمدید دوره تصدی ژنرال باجوا رأی داد. در نتیجه ، وی اجازه یافت تا برای پیگیری معالجه پزشکی به انگلستان سفر کند. او اکنون تحت تعقیب دادگاههای پاکستان است. و او از بازگشت خودداری کرده است. “عمر الطاف گفت.”

“بنابراین ، نواز شریف مخلوقی از ارتش پاکستان است. او ناموفق تلاش کرده است که از آن سایه بیرون بیاید. او به خاطر قطع معاملات با ارتش معروف است. ” هر دو به ترتیب کنترل فرزندان خود ، مریم نواز و بیوالال بوتو را به عهده گرفته اند.

مریم نواز ، دختر نواز شریف نخست وزیر پیشین پاکستان خطاب به هواداران خود در لاهور. (عکس: AP)

بلاوال بوتو ، پسر نخست وزیر پیشین پاکستان ، بی نظیر بوتو و آصف علی زرداری در یک کنفرانس مطبوعاتی صحبت می کند. (عکس: AP)

“اگر نواز شریف موفق شود در پرونده ها راحت شود ، سخنان وی علیه ارتش پاکستان از بین می رود. دلیلی وجود ندارد که عمران خان دوره تصدی خود را به اتمام نرساند. ”عمر الطاف گفت.

آیا معامله ممکن است؟

سوهانت سرین ، کارشناس امور استراتژیک گفت: “این سیستم در پاکستان است. این تراشیدن مردم ادامه خواهد یافت. س isال این است که ، اگر ارتش با نواز شریف معامله کند ، عمران خان با چه پاهایی می ایستد که بایستد؟ جالب است که ببینید ارتش بعد چه کاری انجام می دهد. ” سوهانت سرین همچنین گفت که عمران خان باید به نخست وزیری پاکستان ادامه دهد.

در آینده چه اتفاقاتی در پاکستان می افتد؟

دیجیاتو سابق راجیو دوگرا گفت ، “خوب ، بگذارید یک عکس واقع بینانه برای شما بگذارم. من فکر می کنم ما بیش از حد از دو تظاهرات و سخنرانی نواز شریف استفاده می کنیم. برای اولین بار نیست که یک رهبر اپوزیسیون ژنرال های ارتش را به دست می گیرد. “

” نواز شریف مرد جسوری است. او دو سال با حوصله منتظر ماند. دولت عمران خان غیر عملکردی است. این کمکی به مردم پاکستان نکرده است. نواز شریف فکر می کند زمان مناسب اعتصاب است. ما باید آماده دیدن مسافت طولانی در پاکستان باشیم. PPP و PML-N نیز در گذشته گرد هم آمده اند. راجیو دوگرا گفت: “این یک وضعیت ناامیدکننده است.