برنامه جهانی غذا برنده جایزه صلح نوبل 2020

جایزه صلح نوبل برای سال 2020 به برنامه جهانی غذا (WFP) ، یک سازمان ملل متحد اهدا شده است. کمیته نوبل روز جمعه این خبر را اعلام کرد و گفت که سهم WFP در مبارزه با گرسنگی در سراسر جهان باعث شده است که آنها جایزه صلح نوبل برای سال 2020 را بدست آورند. به برنامه جهانی غذا (WFP) “، کمیته نوبل در اعلامیه خود گفت.

بهWFP جایزه 2020 اعطا شده است #NobelPeacePrize برای تلاش های خود برای مبارزه با گرسنگی ، برای کمک به بهبود شرایط صلح در مناطق درگیر و همچنین به عنوان یک نیروی محرکه در تلاش برای جلوگیری از استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگ و درگیری.

– جایزه نوبل (NobelPrize) 9 اکتبر 2020

کمیته نوبل در یک توییت گفت ، “بهWFP جایزه #NobelPeaceP20 برای تلاش های خود در مبارزه با گرسنگی ، به دلیل کمک به بهبود شرایط صلح در مناقصه ، اهدا شده است. مناطق تحت تأثیر قرار گرفته و به عنوان یک نیروی محرک در تلاش برای جلوگیری از استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگ و ج onflict. “

سازمان مستقر در رم می گوید این سازمان سالانه به 97 میلیون نفر در حدود 88 کشور کمک می کند و از هر 9 نفر در جهان هنوز یک نفر به اندازه کافی غذا نمی خورد.

رئیس مجلس کمیته نوبل نروژ در یک کنفرانس خبری گفت: “نیاز به همبستگی بین المللی و همکاری چند جانبه بیش از هر زمان دیگری مشهود است.” میلیون و در 10 دسامبر در اسلو ارائه خواهد شد.

“نیاز به همبستگی بین المللی و همکاری چند جانبه بیش از هر زمان دیگری مشهود است ،” رئیس کمیته نوبل نروژ به یک خبر گفت کنفرانس.

WFP یک نیروی محرکه در تلاش برای جلوگیری از استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگ و درگیری است ، با شیوع COVID-19 ارتباط آن را بیشتر می کند. < p> “همه گیری ویروس کرونا به افزایش شدید تعداد قربانیان گرسنگی در جهان کمک کرده است” ، Nobe کمیته در نقل قول خود گفت.

(با ورودی های رویترز)