رهبران جهانی که جلسات گذشته سازمان ملل را نادیده گرفتند لحظه

را دریافت می کنند “class =” ff-og-image-inserted “>

وی توسط کشوری که می خواهد به عنوان رئیس دولت شناخته شود ، شناخته نشده است. مصونیت دیپلماتیک وی توسط سازمان ملل متحد اعطا می شود ، نه یک دولت غیر دوستانه آمریکایی که اگر پا به آمریکا بگذارد ، می تواند تصمیم به انتخاب او به اتهام قاچاق مواد مخدر بگیرد. پس از آن پاداش 15 میلیون دلاری ایالات متحده برای اطلاعات منجر به دستگیری وی وجود دارد.

رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکولاس مادورو دلیل خوبی برای سفر نکردن به نیویورک برای گردهمایی سالانه رهبران جهان سازمان ملل متحد دارد. اما فرمت مجازی مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال جاری به این معنی است که بدون نیاز به نیویورک می توان صدای او را شنید – یا اگر او کشور را ترک کند ، می تواند یک قیام را به خانه برگرداند.

در عوض ، مادورو از راحتی کاخ ریاست جمهوری ، پس از از دست دادن رویداد سال گذشته ، جایگاه خود را در صحنه بین المللی تجدید کرد.

لوئیس ویسنته لئون ، تحلیلگر ونزوئلا گفت: “این فرصتی را فراهم می کند که مادورو معمولاً از آن استفاده نمی کند.” “در مقیاس خالص ، او برنده بیرون می آید.”

او تنها نیست. یک مجمع عمومی مجازی مرزهای ملی نمی شناسد ، هزینه ای برای سفر ندارد و حتی به رهبران محتاط ، خاردار یا پارانویا نیز اجازه می دهد بدون ترک حباب های امنیتی در خانه ، حرفشان را بزنند.

رودریگو دوترته ، رئیس جمهور فیلیپین با مجمع عمومی برای اولین بار در چهار سال ریاست جمهوری خود. سخنرانی پادشاه سلمان عربستان سعودی تنها دومین بار در بیش از شش دهه است که یک پادشاه نشسته از پادشاهی سخنرانی می کند. و رئیس جمهور پوپولیست تانزانیا ، که به ندرت کشور را ترک می کند ، 15 دقیقه وقت نیز خواهد داشت.

آیا یک سخنرانی کوتاه آنلاین باعث می شود آنها در خانه پا بگذارند یا خیر. بعد از ماهها قفل کردن ، بیشتر مناطق جهان به طور مثر کوچک شده اند. اما صدای این رهبران تقریباً مسلماً دورتر از سالهای گذشته خواهد بود. عکس این برای دشمنان مخالف آنها صدق می کند ، که به طور معمول به رهبران در نیویورک برای انتقال پیام خود به رویدادهای جانبی اعتماد می کنند.

شانون اونیل گفت: “سخنرانی های مجازی آغازگر است.” ، معاون رئیس جمهور در شورای روابط خارجی ، هنگام شروع مجمع گفت. “اما قالب مجازی آنها را در همان پلتفرم بزرگنمایی معمول شما قرار می دهد.” خوان مخالف رهبر مخالف. سال گذشته ، هر دو نفر نمایندگانی را اعزام کردند که با احتیاط از عبور از مسیرها در سازمان ملل اجتناب می کردند. در حالی که دلسی رودریگز ، معاون رئیس جمهور ، مرحله اصلی را بدست آورد ، مخالفان حضور پرقدرت را در حاشیه فرمان دادند. رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ شخصاً میزبان یکی از چهار نشست سطح بالا در مورد بحران کشور بود.

امسال ، مادورو آدرس رسمی کشور خود را ارائه می دهد و گوئیدو سخنرانی های آنلاین را در یک بستر جداگانه ارائه می دهد. دستیاران وی در برخی از رویدادهای جانبی سازمان ملل شرکت خواهند کرد که هیچ یک از آنها به طور خاص در مورد ونزوئلا نیست. انتظار می رود عدم جلسات حضوری اوضاع را برای مخالفان که در طی سال گذشته شتاب بیشتری از دست داده اند ، پیچیده تر کند.

“بدون شک این قالب تمرکز را بسیار دشوارتر می کند. فقط در ونزوئلا ، “میگوئل پیزارو ، نماینده اقدامات انسانی مخالف در واشنگتن ، گفت.

کاهش دید مخالفان همچنین یک احساس عاطفی را در پی دارد.

” من فکر می کنم به طور کلی برای ونزوئلایی ها هر زمانی که مادورو صحبت می کند و تلاش می کند نماینده همه ما باشد ، این یک توهین است. “، قانونگذار ونزوئلا تبعیدی گفت.

اما بعید است سخنرانی آنلاین باعث شود مادورو دوستان جدیدی کسب کند.

A گزارش اخیر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد دولت مادورو را به ارتکاب جنایاتی علیه بشریت متهم کرده است ، از جمله موارد شکنجه و قتلهایی که ظاهراً توسط نیروهای امنیتی انجام شده است. روش آنها: برق گرفتگی ، ختنه دستگاه تناسلی ، خفگی و موارد دیگر. نیکلاس برنز ، سفیر بازنشسته ایالات متحده ، استاد دانشگاه هاروارد کندی ، گفت: “این ادعاها به احتمال زیاد به طور مکرر در مجمع مجازی مطرح خواهد شد.

” من فکر نمی کنم که وی سود دیگری داشته باشد. ” مدرسه “اگر او در مورد بزرگنمایی صحبت می کند ، ممکن است انتقادات دیگری را نیز به دنبال داشته باشد.”

همه رهبرانی که در صفحه سازمان ملل ظاهر می شوند ، می توانند بازدهی کمتری داشته باشند.

“بیشتر رهبران فیلیپ آلستون ، استاد حقوق در دانشگاه نیویورک ، گفت: “این یک تمرین کاملاً داخلی است.” “این همیشه تا حدی وجود دارد ، اما با توجه به اینکه فرصتی برای عکسبرداری ، ملاقات با روسای جمهور دیگر و غیره وجود ندارد ، تنها ارزش واقعی سخنرانی در آنجا است که موقعیت های خاصی را برای مصرف داخلی بیان می کند.”

دوترته روز سه شنبه از سیستم عامل برای دفاع از سرکوب مواد مخدر خود استفاده کرد که باعث کشته شدن بیش از 5700 فرد فقیر شد. جان مگوفولی از تانزانیا در حالی صحبت می کند که ماه آینده انتخاباتی را که رهبران مخالف می گویند در هر مرحله با مانع دولت روبرو شده اند ، برای دوره دوم انتخاب کند. و سخنرانی پادشاه سلمان اولین سخنرانی وی از زمان سخنرانی برادرش در مجمع عمومی در سال 1957 خواهد بود. سلطنت 84 ساله عموماً به وزیر امور خارجه خود اعتماد کرده است.

در یک سخنرانی کوتاه روز دوشنبه برای بزرگداشت سازمان ملل ‘ سال 75 ، مادورو با شعله ور شدن اسلحه ، متهم كرد كه جهان با انتخاب مهمي بين جهان چند قطبي و جهاني تحت سلطه امپرياليسم روبرو است.

“جهاني از تنوع ، صلح و همكاري در مقابل جهان هژموني “،” او گفت ، قبل از تصویری عظیم از سیمون بولیوار ، قهرمان آزادی ، صحبت كرد.

هنگام پخش سخنرانی وی در فید فیس بوك مادورو ، برخی از آنها تبریک گفتند “رفیق” در حالی كه دیگران او را به دلیل ظاهر شدن توهین می كردند.

“آقای رئیس جمهور ، از شما برای کار در تخریب کشور متشکریم ،” یک مرد نوشت.

فانی گونزالس ، 60 ساله ، از طریق تلفن همراه خود خوراک را تماشا کرد. اگرچه طرفدار مادورو مغرور است ، اما در سالهای اخیر شاهد خروج دو فرزند بزرگسال خود از کشور بوده است ، و به طور تقریبی به 5 میلیون هموطن پیوسته است که تصمیم گرفته اند آینده ای را در خارج از کشور خود دنبال کنند. قطع برق و آب مکرر است. رسیدن جعبه های غذا با سرعت کمتری انجام می شود.

با این حال ، او گفت که این باعث افتخار او می شود که او را از آپارتمانی که به اعتبار انقلاب سوسیالیستی مرحوم هوگو چاوز با تأمین اعتبار وی ، تماشا می کند ، تماشا کند.

” بسیاری فکر کردند او زنده نخواهد ماند. ” “اما او به جلو حرکت می کند.”