اولین بیمار جهان که از اچ آی وی درمان شده بود 13 سال پس از بهبودی به دلیل سرطان درگذشت

سیزده سال بعد از اینکه وی به عنوان اولین فردی در جهان از اچ آی وی درمان شد ، تیموتی ری براون 54 ساله درگذشت پس از عود مجدد با سرطان.

خبر مرگ وی توسط شریک زندگی اش ، تیم هوفگن ، در یک پست در فیس بوک به اشتراک گذاشته شد. وی در این پست با بیان اینکه براون “قهرمان” وی بود ، گفت: “با اندوه فراوان اعلام می کنم كه تیموتی از دنیا رفت … امروز بعد از ظهر توسط خودم و دوستانم محاصره شدم ، بعد از پنج ماه نبرد با سرطان خون.” شیرین ترین فرد در جهان “.

تیموتی ری براون در 11 مارس 1966 متولد شد. طبق گزارش ها ، او یک نوع پیوند مغز استخوان داشت.

او شناخته شد رویترز در گزارشی درباره مرگ وی گفت: “بیمار برلینی” پس از پاکسازی HIV در آنجا در آنجا با درمان HIV ، رویترز در گزارشی گفت:

نسل پزشكانی كه روی اچ آی وی كار می كنند. وی همچنین از بیماران آلوده به ویروس عامل ایدز الهام گرفت زیرا بهبودی وی این امید را به آنها داد كه پزشكان می توانند درمانی پیدا كنند و به بیماری همه گیر ایدز پایان دهند.

“ما به تیموتی و پزشكش جرو هوتر مدیون هستیم. رویترز به نقل از آدیبا کامارولزمان ، رئیس جامعه بین المللی ایدز (IAS) ، بسیار سپاسگزار است که دانشمندان برای کشف این مفهوم که امکان درمان بیماری اچ آی وی وجود دارد ، بسیار قدردانی می کنند.

در سال 1995 بود که تیموتی براون به اچ آی وی مبتلا شد. در آن زمان وی در پایتخت آلمان ، برلین زندگی می کرد.

یازده سال بعد ، در سال 2006 ، او نیز با نوعی سرطان خون شناخته شد که به آن لوسمی حاد میلوئیدی گفته می شود.
در حالی که براون هنوز از این موضوع آگاه نبود. رویترز گزارش داد که وی بیش از یک دهه پس از معالجه در سال 2007 اچ آی وی ، در یک سال گذشته دچار عود سرطان خون شده بود. و مغز.

در همین حال ، صحبت از مرگ براون ، دکتر هوتر ، پزشک آلمانی که در سال 2007 از او مراقبت می کرد ، گفت که پرونده براون “یک تیر در تاریکی” است.

این درمان شامل تخریب سیستم ایمنی براون و پیوند سلولهای بنیادی با جهش ژنی به نام CCR5 است که در برابر HIV مقاومت می کند.

“فقط تعداد کمی از مردم – بیشتر آنها از نژاد شمال اروپا – دارای جهش CCR5 هستند. این عامل و سایر عوامل باعث شده است که درمان براون گران ، پیچیده و بسیار پرخطر باشد. ” orted.

با این حال ، بیشتر متخصصان می گویند این هرگز نمی تواند راهی برای درمان همه بیماران اچ آی وی باشد ، زیرا بسیاری از آنها به دلیل عمل خود خطر مرگ را دارند.

در سطح جهانی ، بیش از 37 در حال حاضر میلیون نفر به اچ آی وی آلوده شده اند و بیماری همه گیر ایدز از زمان شروع آن در دهه 1980 حدود 35 میلیون نفر را به کام مرگ کشانده است.

(با درج اطلاعات از رویترز) | 10 واقعیت مهمی که باید درباره HIV / AIDS بدانید

همچنین بخوانید | روزانه بیش از 300 کودک به علت های مرتبط با ایدز می میرند: Unicef ​​