تجمعات جوانان جهان علیه تغییرات آب و هوایی

متحد تحت هدایت گرتا تونبرگ ، فعال سوئدی ، جوانان در روز جمعه در سراسر جهان تجمع کردند و خواستار اقدام فوری برای متوقف کردن تغییرات آب و هوایی فاجعه بار شدند ، در اولین اقدام جهانی خود در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا .

با هوای وحشی که در سراسر جهان ویران می کند – از آتش سوزی غرب ایالات متحده تا موج های غیرطبیعی گرما در قطب شمال سیبری و ثبت سیل در چین – برگزارکنندگان گفتند که این تظاهرات به سیاستمداران یادآوری می کند در حالی که جهان متمرکز است در Covid-19 ، بحران آب و هوا از بین نرفته است.

تظاهرات در بیش از 3،100 مکان برنامه ریزی شده بود ، استرالیا ، ژاپن و فیجی اولین کسانی بودند که شروع به کار کردند – اگرچه محدودیت های مربوط به همه گیری محدود کننده حجم تجمعات ، اکثر اقدامات به صورت آنلاین منتقل شده است.

در Stoc کلم ، تونبرگ و تعداد معدودی از اعضای گروه وی ، جمعه ها برای آینده ، در خارج از پارلمان جمع شدند.

وی روز پنجشنبه در توییتی گفت که اعتصاب کنندگان “هفته آینده ، ماه آینده و سال آینده بازمی گردند. تا زمانی که طول بکشد. “

میتزی جونل تان ، 22 ساله فعال جمعه برای آینده در فیلیپین ، گفت که دولت وی نتوانسته مردم را از هر دو شرایط آب و هوایی و بحران های Covid-19 محافظت کند. .

“با بحران Covid-19 ، ما واقعاً مجبور شده ایم ببینیم که تأثیرات هر بحرانی تا چه اندازه متناسب نیست.”

“آنها هنوز در اولویت قرار دادن در استرالیا ، هزاران دانشجو برای تقاضای سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر و مخالفت با بودجه برای گاز ، در 500 گردهمایی کوچک و اعتراضات آنلاین شرکت کردند. پروژه ها.

سازمان دهندگان از مردم می خواستند که تصاویر را در شبکه های اجتماعی ارسال کنند و به یک تماس جهانی 24 ساعته بزرگنمایی بپیوندند ، در حالی که کسانی که به خیابان می آیند باید از دستورالعمل های محلی در مورد اندازه اجتماعات و فاصله اجتماعی پیروی کنند. < / p>

این تظاهرات یک سال پس از دو اعتصاب جهانی ماموت با ریختن بیش از شش میلیون نفر در خیابان رخ داد ، به گفته سازمان دهندگان ، بزرگترین تحرک اقلیمی در تاریخ.

تظاهرات جمعه بر همبستگی با “مردم و مناطق آسیب دیده” متمرکز خواهد شد – جوامعی که کمک چندانی به انتشار گازهای گلخانه ای در جهان نکرده اند ، اما در خط مقدم تهدیدات ویرانگر آب و هوا قرار دارند مانند سیل ، بالا آمدن دریا و حمله ملخ.