سهام زوم پس از اعلامیه واکسن کرونا ویروس Pfizer

کاهش یافت = “ff-og-image-inserted”>

بزرگنمایی ، برنامه ویدئو کنفرانس با تقریباً 300 میلیون کاربر روزانه ، در پی اعلام Pfizer درباره کاندیدای واکسن ویروس کرونا ، شاهد کاهش قیمت سهام بود. این غول دارویی روز دوشنبه گفت که ثابت شده است واکسن Covid-19 آن 90 درصد در ایجاد ایمنی در برابر ویروس موثر است.

در آوریل سال جاری ، برنامه کنفرانس ویدئویی Zoom شاهد افزایش گسترده روزانه بود. کاربران از حدود 10 میلیون کاربر روزانه در دسامبر 2019 ، این برنامه روزانه 200 میلیون کاربر روزانه در ماه مارس ثبت کرد.

ضمن تأیید همین مورد در یک پست وبلاگ ، زوم همچنین توضیح داده است که تعداد کاربران در روز حساب شده است اساس جلسات روزانه.

بر اساس گزارشی از ایندیپندنت ، پس از اعلام Pfizer در روز دوشنبه ، سهام Zoom در معاملات قبل از بازار 15 درصد کاهش یافت. این نشریه همچنین گزارش داد که سهام زوم در سال 2020 635 درصد سود کسب کرده است تا اکنون در سپتامبر سال جاری به آنچه که ارزش آن را داشته اند بازگردد.

دلیل این کاهش قیمت سهام برنامه کنفرانس ویدئویی می تواند نگرانی ها باشد اینکه یک واکسن ایمن منجر به آرامش قفل شدن خواهد شد و در نتیجه جلسات اداری بیشتر و بیشتر به صورت مجازی برگزار می شود.
اوایل سال جاری دولت هند در میان کارمندان خود هشدار داده بود که استفاده از زوم برای جلسات رسمی “ناامن نیست” “.

اعلان واکسن چیست؟

شرکت داروسازی Pfizer ، که با شرکت آلمانی BioNTech SE در حال توسعه است یک واکسن ویروس کرونا ، گفت که کاندیدای آن نتایج مثبتی در آزمایشات بالینی نشان داده است. Pfizer احتمالاً در اواخر این ماه برای استفاده اضطراری از واکسن Covid-19 خود به دنبال مجوز ایالات متحده است.

همچنین جالب است بدانید که سهام Pfizer در معاملات قبل از بازار در نیویورک 14.2 درصد بالاتر بود. در همان زمان ، سهام شرکت BioNTech شریک آن در پی اعلام تقریباً 23 درصد در فرانکفورت افزایش یافت.